Dėl želdinių priežiūros gatvelėse

Gerb. sklypų savininkai,

Bendrija gavo pranešimą iš Kretingos komunalininko, kad jų vairuotojai jau nebegali saugiai pravažiuoti kai kuriomis sodų gatvelėmis, nes šiukšliavežes apgadina į gatveles išlendančios gyvatvorės ir medžių šakos. Prašome būti supratingiems ir susitvarkyti savo želdinius (gyvatvores ir medžius) taip, kad jų šakos neišlystų į gatveles. Duotas terminas susitvarkymui iki Liepos 16 d. Neatlikus šių "namų darbų" komunalinis į tokias gatveles nebevažiuos ir teks konteinerius stumti iki pagrindinės gatvės.

Primenu, kad bendrija turi visas teisines priemones išsireikalauti iš sklypų savininkų susitvarkyti želdinius ir skirti baudas už sklypų nepriežiūra (ko nesinorėtų daryti piktuoju).

Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad:

1. Vadovaujantis sodininkų bendrijų įstatymu ir bendrijos vidaus dokumentais, gyvatvorės ir medžiai gali būti sodinami tik tam tikru atstumu nuo sklypo ribos, jeigu nėra gautas bendrijos suderinimas. Tokių suderinimų bėndrija nėra išdavusi, todėl, nepaklusniems savininkams (pasitelkus savivaldybės viešosios tvarkos inspektorius, bei žemėtvarkos specialistus) turime pilną teisę surašyti pareikalavimą tokius augalus, kurie pasodinti nesivadovaujant nustatytu atstumu, panaikinti visiškai.

2. Už teisės aktų reikalavimų nesilaikymą (neprižiūrint želdinių) gali būti skiriama tiek bendrijos nustatyta bauda, tiek bauda, kuri numatyta LR ir Kretingos savivaldybės teisės aktuose.

Kad nereiktų pyktis ir nervintis, manau visiems bus geriau, jeigu laiku susitvarkysite į gatveles išlindusius želdinius ir juos prižiūrėsite ateityje.

Gerb. gyventojai, paraginkite ir kitus gatvelių kaimynus susitvarkyti želdinius, kad patiems netektų stumti atliekų konteinerių.

Ačiū visiems už supratingumą.

Pirmininkas

 

1. Kominalinio raštas >>>